روش های بازاریابی و کسب درآمد از طراحی سایت چند فروشنده

طراحی سایت چند فروشنده یا مارکت پلیس مانند سایت های  آمازون یا دیجی کالا و … با قابلیت های بی نظیر پاسخگوی نیازهای کاربران و همچنین فروشندگان بی شماری است. اما آیا تنها راه اندازی چنین سایتی به تنهایی منجر به کسب درآمد خواهد شد؟! از چه راه هایی میتوان درآمد این گونه سایت ها را افزایش داد؟ با پاسخ این سوالات همراه ما باشید.

سایت چند فروشنده همانند یک پاساژ است که در آن می توانید به راحتی، به تعداد بی شمار و نامحدود فروشگاه و فروشنده به مارکت پلیس خود اضافه کنید؛ که هر یک امکان اضافه کردن بی نهایت محصول خواهند داشت.

 

مزایای طراحی سایت چند فروشنده

 • تعداد بیشماری می توانید بازرگانان، تأمین کنندگان و صاحبان شرکت ها و کارخانه ها را اضافه کنید
 • سایت چند فروشنده به فروشندگان این امکان را می دهد تا در سایت ثبت نام کنند و محصولات خود را در سایت های خود در کارمزدهایی که برای هر فروش سایت خود دریافت میکنید اضافه و بفروشد
 • هر فروشنده برای کنترل محصولات و سفارشات خود ، صفحه کنترل مخصوص خود را دارد
 • روشهای مختلف پرداخت و ارسال را اضافه و اصلاح کنید
 • محدود کردن معاملات و ارتباطات بازرگان و خریدار در سایت برای اطمینان از روند خرید و فروش و اطمینان از دریافت کار مزد
 • یک طراحی حرفه ای سازگار با موبایل مانند طراحی وب سایت مانند DigiKala
 • طراحی سایت مارکت پلیس زرین وب سایت همراه با اپلیکیشن اندروید رایگان است (وب-ویو)
 • امکان افزودن محصولات در فروشگاه و انتخاب بخش یا ایجاد بخش های خاص خود
 • امکان اضافه کردن به علاقمندی ها
 • توانایی دنبال کردن نظرات و محصولات و اصلاح و حذف
 • امکان پرداخت هزینه اشتراک از طریق انتقال بانکی یا ZarinPal و …
 • امکان دریافت پیام از مشتریان، پاسخگویی به آنها
 • امکان قرار دادن پیشنهادات ویژه به همراه اعمال تخفیف روی محصولات خاص
 • امکان نمایش تبلیغات بنری
 • امکان مقایسه پیشرفته
 • قابلیت ارسال و نمایش نظرات کاربران در مورد محصولات که کمک به سئو و همچنین جلب اعتماد مشتریان خواهد کرد
 • امکان فعال سازی شبکه های اجتماعی
 • امکان افزودن بیش از یک زبان و واحد پول

 

روش بازاریابی طراحی سایت مارکت پلیس

 

راه های کسب سود از طریق سایت مارکت پلیس

روش های زیادی برای کسب سود و درآمد از طریق طراحی سایت های مارکت پلیس ( marketplace ) وجود دارد که اکنون به شرح هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

 

1 – سود حاصل از فروش محصولات

سایت چند فروشنده این امکان را به فروشنده می دهد تا در سایت شما ثبت نام کرده و یک یا چند فروشگاه آنلاین ایجاد کند. هر چه تعداد فروشندگان و بازدیدکنندگان سایت شما بیشتر باشد در نتیجه میزان سود بیشتری نصیب شما خواهد شد. بگذارید بیشتر توضیح دهیم؛ شما از میزان فروش هر محصول از فروشندگان درصدی پول دریافت خواهید کرد؛ همچنین اگر سایت شما بازدید زیادی داشته باشد شما میتوانید علاوه بر دریافت هزینه برای  ثبت نام و راه اندازی فروشگاه در سایت، مبلغی دریافت کنید.

 

2 – برای فعال کردن یا اضافه کردن برخی قابلیت ها

قطعا شما هم با سایت و اپلیکیشن دیوار آشنایی دارید. این سایت برای قرار دادن آگهی ها به صورت نردبان مبلغی پول از کاربران میگیرد. شما نیز می توانید با قرار دادن برخی ویژگی ها و امکانات برای سایتتان از فروشندگان خواهان آن قابلیت مبلغی پول دریافت نمایید.

ویژگی یا امتیاز دیگر می توانید اضافه کنید این است که سایت آنها را در صفحه اصلی سایت قرار دهید، بنابراین می توانید قیمت فروشگاه های موجود در صفحه اصلی را تعیین کنید و به نوعی یک ویژگی متمایز در سایت است.

 

3 –  قرار دادن تبلیغات در سایت

شما می توانید برای سایر شرکت ها یا مارکت ها با دریافت هزینه تبلیغاتی در سایت خود قرار دهید، اما برای این روش شما به تعداد قابل توجهی از اعضا و بازدیدکنندگان نیاز دارد.

 

طراحی سایت market place

 

روش های بازاریابی سایت مارکت پلیس

اول: کمپین های بازاریابی

کمپین بازاریابی یا Marketing campaign آگاهی در مورد محصول یا خدمت را از طریق رسانه های مختلف، توسعه می دهند. کمپین های بازاریابی تنها به تبلیغات تکیه نمی کنند؛ ممکن است از مواردی همچون تظاهرات و نمایش، تبلیغات توصیه ای و تکنیک های تعاملی دیگر نیز استفاده شود.

کارهایی که در بازارهای رقابتی فعالیت می کنند، ممکن است منابع قابل توجهی را به آن اختصاص دهند تا از این طریق بتوانند آگاهی برند ایجاد کنند و منجر به افزایش فروش شوند. طراحی کمپین بازاریابی با توجه به تاثیر شگرفی که بر توسعه کسب و کار می گذارند، بسیار با اهمیت هستند.

دوم: سایت را برای موتورهای جستجو بهینه کنید

بسیاری از دارندگان چنین سایت هایی این روش را ترجیح می دهند، زیرا آنها مقالات زیادی راجع به فعالیت سایت خود به روش متمایز و سازگار با موتورهای جستجو می نویسند. هرچه تعداد مقالات نوشته شده و منظم بودن تاریخ انتشار آن بیشتر باشد تعداد بازدیدکنندگان روزانه افزایش می یابد. با نوشتن مداوم مقالات مرتبط با فعالیت سایت، تعداد بازدیدکنندگان افزایش می یابد.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. در مطالب بعدی پیرامون اصلاحاتی همچون B2B  و B2C صحبت خواهیم کرد.

لطفاً نظرات و دیدگاه های خود را با ما و سایر همراهان تیم زرین وب سایت به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو

نمونه کارها

نمونه قالب سایت تخفیف گروهی